Svět animovaného filmu

Shrek 1

Shrek 1

Pohádku o obrovi Shrekovi, který se vydává osvobodit princeznu (teda ne že by to dělal dobrovolně), si zamilovali nejen děti, ale i dospělí. Některé vtipy totiž až tak pro děti nebyly. 
ShrekShrek si v klidu žije ve svém močále, pouze do té doby, než se ale místní panovník rozhodne, že vše nadpřirozené, tj. víly, ježibaby, trpaslíci a taky obrové budou odchyceni a vykoupeni. Shrekovi se to samozřejmě nelíbí a dá to najevo. Je však donucen vydat do do hradu, který je střežen zlou saní, aby vysvobodil princeznu Fionu a přivedl ji k panovníkovi. Jeho průvodcem a nechtěným pomocníkem se stává oslík. Úkol se podaří splnit, ale během zpáteční cesty dojde k milostnému vzplanutí mezi Shrekem a Fionou.

ShrekAť „žijí“ počítače! Bez nich by jen velmi těžko vznikl takovýhle pěkný zábavný film. Ale ano, vznikl, Shrek však využil možnosti, které počítače nabízejí. Příběh je navíc velmi originální a vtipný; vtip se objevuje především prostřednictvím osla namluveného Eddiem Murphym. No a grády samozřejmě dodává láska hlavních dvou hrdinů s poučnou pointou.

Animovaný film se už stal nejen zábavou pro dospělé. Pokud můžeme označit animovaný film za kultovní, pak Shrek kultovním filmem určitě je. Mnozí ho považují za vůbec nejlepší animovaný film.

Žádné komentáře